Przedstawienie Cirque du Soleil

inspirowane filmem AVATAR (James Cameron)

 

TORUK – Pierwszy lot

Scenariusz i reżyseria Michel Lemieux i Victor Pilon

 

TAURON Arena Kraków, 6-10 marca 2019

Bilety już od 29 października w ogólnodostępnej sprzedaży!

 

Przedstawienie TORUK – Pierwszy lot produkcji Cirque du Soleil -  inspirowane bijącym wszelkie rekordy filmem Jamesa Camerona AVATAR, odwiedzi TAURON Arenę Kraków w dniach 6-10 marca 2019 w ramach globalnej trasy po światowych arenach.

 

TORUK – Pierwszy lot,  inspirowany filmem Jamesa Camerona AVATAR, zabierze publiczność do świata Pandory dzięki olśniewającej scenerii.

Doświadcz historii widzianej oczami wyobraźni, pełnej nowych odkryć oraz możliwości.

Narratorem opowieści jest “Na’vi Gawędziarz”. TORUK – Pierwszy lot to mityczna baśń o krainie zamieszkanej przez niezwykłe postaci. Jej akcja ma miejsce tysiące lat przed wydarzeniami przedstawionymi w filmie AVATAR, na długo przed tym jak pierwsi ludzie pojawili się na Pandorze.

 

Kiedy świętemu Drzewu Dusz grozi klęska, dwaj nastoletni chłopcy z rodu Omatikaya odważnie decydują się  wziąć sprawy w swoje ręce. Dowiadując się, że Toruk może pomóc im w ocaleniu Drzewa Dusz, wraz z nową przyjaciółką Tsyal wyruszają w niezwykłą podróż wysoko w Lewitujące Góry, aby odnaleźć tego potężnego czerwono-pomarańczowego drapieżnika władającego przestworzami Pandory. Proroctwo wypełni się, gdy pośród klanów wyłoni się czysta dusza będąca w stanie po raz pierwszy dosiąść Toruka i ocali Na’viego przed straszliwym losem.

 

Cirque du Soleil przenosi swój styl do świata Jamesa Camerona „tworząc więź” pomiędzy dwiema pokrewnymi wizjami artystycznymi. Udaje się to w spektaklu bezbłędnie dzięki porywającemu połączeniu nowatorskich wizualizacji, elementom teatru kukiełkowego oraz teatralnym technikom wprawiającym w ruch na scenie filmową kompozycję. To olbrzymie przedsięwzięcie realizujące wizje reżyserów oraz innowatorów w dziedzinie multimediów – Michela Lemieux oraz Victora Pilon. To oda dedykowana symbiotycznej koegzystencji Na’vi z naturą oraz  wierzeniom w podstawowe powiązanie wszelkich istot żyjących.

 

TORUK – Pierwszy lot to olśniewające wizualnie przedstawienie, które zachwyciło wiele rodzin na całym świecie. To wyjątkowe show ponieważ narrator spektaklu mówi po angielsku, polskie tłumaczenie wyświetlane jest w formie napisów a wszystko po to, by zapewnić publiczności komfort oglądania spektaklu.  Uwagę młodego widza w spektaklu przyciągają robiące ogromne wrażenie projekcje świetlne, rytmiczna muzyka, piękne kostiumy oraz olbrzymie marionetki.

 

Drużyna kreatywna

TORUK – Pierwszy lot to dzieło 13 autorów pod kreatywnym kierownictwem Guya Laliberté (Kierownik) oraz Jeana- François Boucharda (Kierownik Kreatywny) z Cirque du Soleil oraz Jamesa Camerona, Jona Landau, Kathy Franklin oraz Richie Baneham z firmy Lightstorm Entertainment:

Michel Lemieux and Victor Pilon: Autorzy oraz Reżyserzy przedstawienia, Dyrektorzy Multimedialni

Neilson Vignola: Dyrektor Kreatywny

Carl Fillion: Scenografia I rekwizyty

Kym Barrett: Kostiumy i makijaż

Tuan Le and Tan Loc: Choreografia

Bob & Bill: Kompozytor i Dyrektor Muzyczny

Jacques Boucher: Dźwięk

Alain Lortie: Światła

Patrick Martel: Marionetki

Germain Guillemot: Choreografia akrobacji

Pierre Masse: Projekty konstrukcji i sprzętu akrobatycznego

 

BIOGRAFIE I ZDJĘCIA AUTORÓW

Biografie oraz zdjęcia autorów są dostępne online w pressroomie Cirque du Soleil:

https://www.cirquedusoleil.com/press/kits/shows/toruk

 

OFICJALNE ZDJĘCIA PROMOCYJNE ORAZ PROMO ROLL:

https://www.dropbox.com/sh/zihdliztwcpy4eg/AAByXrsZp3vuIPi0m7JvKgu8a?dl=0

 

TORUK – Pierwszy lot - Aplikacja

Starając się przenieść zaangażowanie publiczności na zupełnie inny poziom, Cirque du Soleil wprowadził na rynek pierwszą w swoim rodzaju aplikację dla wydarzenia TORUK – Pierwszy lot. Dzięki współpracy z SAP, wieloletnim partnerem technologicznym, aplikacja sprawia że ogólne doświadcznie związane z przedstawieniem staje się jeszcze lepsze, umożliwiając publiczności uczestniczenie w akcji, w trakcie oraz po wydarzeniu!

Aplikację można pobrać po kliknięciu w link:

https://itunes.apple.com/us/app/toruk-the-first-flight/id1060239115?mt=8

 

Cirque du Soleil

TORUK – Pierwszy lot to 37 produkcja Cirque du Soleil od 1984 roku. Firma dostarczyła niesamowite przeżycia oraz radość ponad 190 milionom widzów w ponad 450 miastach na sześciu kontynentach. Cirque du Soleil zatrudnia ponad 4 000 pracowników, włącznie z 1400 akrobatami z ponad 50 różnych krajów.

 

Więcej informacji na temat Cirque du Soleil znajdziesz na : https://www.cirquedusoleil.com.

By dowiedzieć się więcej na temat fundacji ONE DROP odwiedź: https://www.onedrop.org.

 

Śledź nas na www.facebook.com/torukthefirstflight, Twitter @cirque | Instagram @cirquedusoleil | Snapchat @CirqueSnap | #TORUK #Avatar #CirqueduSoleil

rozwiń treść
MIEJSCA I DATY
Kraków TAURON Arena Kraków
WYDARZENIE ARCHIWALNE

06 MARCAŚroda

19:00

07 MARCACzwartek

19:00

08 MARCAPiątek

19:00

09 MARCASobota

15:00 19:00

10 MARCANiedziela

13:00 17:00
BILETY
Kraków TAURON Arena Kraków

BILETY NIEDOSTĘPNE DLA DANEJ GODZINY.

WYBIERZ INNY TERMIN
BILETY

Bilety do nabycia również w dniach przedstawień w kasie biletowej nr 1 Tauron Areny (w przypadku ich dostępności):

•             środa (06/03), czwartek (07/03), piątek (08/03) – od 14:00 do zakończenia show

•             sobota (09/03), niedziela (10/03) – od 10:00 do zakończenia ostatniego show

 

Ceny dynamiczne, zmieniają się wraz z liczbą sprzedanych biletów.

Kup wcześniej, zapłać mniej.

Ceny dynamiczne to system, w którym ceny biletów na różne przedstawienia i poziomy na trybunach są uzależnione od popytu na każde z widowisk. Klienci im wcześniej kupują bilety, tym niższą cenę i lepsze miejsca uzyskują. I odwrotnie – gdy późno rezerwujesz bilet na popularne przedstawienie, cena może być wyższa. Ceny dynamiczne sprawiają, że klient  ma wpływ na to, jaką cenę zapłaci za bilet.

Zniżka dla dzieci w wieku od 2 do 12 lat -20%

Dzieci do 2 roku życia – wstęp bezpłatny, podczas przedstawienia muszą siedzieć na kolanach opiekuna.

Opiekunowie dzieci w wieku do 2 lat korzystających z bezpłatnego wejścia oraz opiekunowie dzieci w wieku 2-12 lat korzystających ze zniżki 20%, muszą na wejściu przedstawić DOKUMENT POTWIERDZAJĄCY DATĘ URODZENIA DZIECKA.

Z Regulaminu: „Z posiadania biletu zwolnione są dzieci, będące w dniu wstępu na Imprezę poniżej 2 roku życia (urodzone po 6.03.2017, analogicznie dla pozostałych dni). Dzieci, które w dniu wstępu na Imprezę, znajdują się w przedziale wiekowym 2-12 lat (urodzone pomiędzy 6.03.2007 a 6.03.2017, analogicznie dla pozostałych dni) mogą skorzystać z 20% zniżki."

 

Bilety grupowe

Realizacja zamówień grupowych wyłącznie poprzez kontakt mailowy na: bilety@alterart.pl

 

Narrator spektaklu mówi w języku angielskimpolskie tłumaczenie wyświetlane jest w formie napisów. Więcej poniżej w sekcji "Pytania i Odpowiedzi" 

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Z uwagi na wyjątkowy charakter przedstawienia oraz bezpieczeństwo artystów wejście na widownię po rozpoczęciu spektaklu możliwe jest tylko w wybranych momentach. Bardzo prosimy o zajmowanie miejsc najszybciej jak to możliwe a w przypadku spóźnienia prosimy o cierpliwość. Obsługa umożliwi Państwu wejście na salę w stosownej chwili.

Czy przedstawienie jest w języku polskim?
Narrator spektaklu mówi po angielsku, polskie tłumaczenie wyświetlane jest w formie napisów, wszystko po to, by zapewnić publiczności komfort oglądania show!

Czy mogę zabrać dzieci na to przedstawienie?
TORUK – Pierwszy lot to olśniewające wizualnie przedstawienie. Każde dziecko jest inne, jednak uwagę większości dzieci przyciągają robiące ogromne wrażenie projekcje świetlne, rytmiczna muzyka, piękne kostiumy oraz olbrzymie marionetki. Nasze przedstawienie zachwyciło mnóstwo rodzin na całym świecie. Prosimy pamiętać, aby u małych dzieci zastosować ochraniacze słuchu.

Ile czasu trwa przedstawienie?
Przedstawienie trwa w sumie ok 120 min i jest rozdzielone 20 minutową przerwą .

O której godzinie należy przyjść na przedstawienie?
Widzowie są wpuszczani najwcześniej na godzinę przed startem przedstawienia. Aby uniknąć spóźnienia, zapraszamy do przyjścia z wyprzedzeniem, najpóźniej 15 minut przed rozpoczęciem przedstawienia. UWAGA: ze względu na bezpieczeństwo Artystów wejście na widownię po rozpoczęciu spektaklu nie zawsze jest możliwe.

Czy w hali są szatnie?
Tak, w arenie można korzystać z szatni (cena – 2-3 zł*).  
* ceny w szatni nie są ustalane przez Organizatora lecz przez operatora danej hali, ceny mogą ulec zmianie.

Czy przy halach znajdują się parkingi?
TAURON ARENA KRAKÓW dysponuje ponad 1300 miejscami postojowymi w wielopoziomowym garażu podziemnym i na zewnątrz, a także stanowiskami wokół hali. Wjazd do Areny znajduje się przy ulicy Lema łączącej dwa krakowskie szlaki komunikacyjne pomiędzy centrum miasta a Nową Hutą – Al. Pokoju i Al. Jana Pawła II. Płatność za parking wynosi 30 zł. Aby skorzystać z parkingu podczas imprezy, warto wykupić bilet parkingowy na stronie internetowej hali. W dniu wydarzenia tj. na miejscu możliwa jest wyłącznie płatność gotówką. Opłata za miejsce parkingowe dla autokarów wynosi 100 zł* - możliwy wcześniejszy przelew, ale w dniu wydarzenia płatność możliwa jest wyłącznie gotówką. Dla osób niepełnosprawnych wjazd na parking jest bezpłatny (górny parking na poziomie wejść).
* ceny parkingów nie są ustalane przez Organizatora lecz przez operatora danej hali, ceny mogą ulec zmianie.


Czy można wejść na przedstawienie z jedzeniem i napojami?
Tak, o ile jedzenie i napoje są w rozsądnych ilościach, a jedząc i pijąc, zachowujemy porządek wokół siebie.
Dozwolone są napoje wyłącznie w butelkach plastikowych lub kartonikach o pojemności do 500 ml.

Czy są bilety zniżkowe dla dzieci?
Dla dzieci w wieku od 2 do 12 lat dostępne są specjalne bilety ze zniżką 20%. W przypadku zakupu biletu zniżkowego warunkiem wstępu na przedstawienie jest posiadanie dokumentu potwierdzającego wiek dziecka, w przypadku dzieci w wieku szkolnym musi być to dokument ze zdjęciem. 

Dzieci, które nie ukończyły 2 roku życia – wstęp bezpłatny, podczas przedstawienia muszą siedzieć na kolanach opiekuna.
Opiekunowie dzieci, które nie ukończyły 2 roku życia proszeni są o zabranie ze sobą dokumentu potwierdzającego datę urodzenia dziecka.
Dzieci nie mogą być pozostawiane bez opieki podczas przedstawienia. Bilety zakupione dla dzieci muszą być miejscami obok opiekuna.

Informacje dla osób na wózkach inwalidzkich
W TAURON Arenie Kraków, miejsca dla osób na wózkach inwalidzkich znajdują się na trybunach B2, B3 (wejście 2), B6 i B7 (wejście 4).
Przypominamy, że zarówno osoba na wózku, jak i jej opiekun muszą mieć osobne bilety na przedstawienie. Ceny biletów dla osób na wózkach inwalidzkich i ich opiekunów są takie, jak w kategorii Brązowej. Bilety na te miejsca można kupić wyłącznie pisząc na adres niepelnosprawni@ebilet.pl.
Bilety sprzedawane są po przesłaniu skanu orzeczenia o niepełnosprawności, numeru telefonu oraz wybraniu preferowanego sposobu dostawy biletów: domowe (elektroniczne do samodzielnego wydruku ), blankietowe (koszt przesyłki pocztowej 8,50zł/kuriera 19,90zł). Miejsca te przeznaczone są tylko dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim i znajdują sie w dedykowanych dla nich sektorach. Osobie niepełnosprawnej może towarzyszyć jeden opiekun. Jeżeli z takiego biletu będzie próbowała skorzystać osoba poruszająca się o własnych siłach (nie na wózku), będzie musiała zapłacić kwotę jak za bilet normalny.
 
Czy na widownię można wnosić aparaty fotograficzne?
Podczas widowiska TORUK  obowiązuje zakaz fotografowania aparatami fotograficznymi. Można natomiast robić zdjęcia telefonami komórkowymi. Pod żadnym względem nie można używać lampy błyskowej – może ona oślepić akrobatów, poprzez co stwarza dla nich zagrożenie. Aparaty fotograficzne należy zostawić w depozycie (koszt: 20 zł).

Czy można nagrywać przedstawienie?
Podczas widowiska TORUK obowiązuje zakaz filmowania, także telefonami komórkowymi.

Czy po zeskanowaniu biletu i wejściu do hali można z niej na chwilę wyjść?
Nie – bilet podlega jednorazowemu zeskanowaniu, więc osoby wychodzące całkowicie z budynku na zewnątrz nie będą wpuszczane z powrotem do hali.
W trakcie 20 minutowej przerwy w spektaklu można natomiast odwiedzić punkty sprzedażowe z pamiątkami ze spektaklu oraz punkty gastronomiczne usytuowane w kuluarach.
Organizator przewidział również palarnię, której lokalizację wskaże Państwu obsługa wydarzenia.

Czym jest Alter Art?
Alter Art to największy niezależny promotor w Polsce i jeden z liderów polskiego rynku live entertainment w zakresie organizacji spektakularnych widowisk, koncertów i festiwali na najwyższym poziomie, gromadzących dziesiątki tysięcy osób. Jest wyłącznym promotorem widowisk halowych Cirque du Soleil w Polsce.

Czy będzie można zakupić oficjalne pamiątki?
Na miejscu będą stoiska, w których będzie można zakupić oficjalne produkty TORUK. Można je również zakupić w oficjalnym internetowym butiku.

Czy można kupić bilety grupowe?
Osoby odpowiedzialne za organizację wyjazdów grupowych prosimy o kontakt z adresem mailowym bilety@alterart.pl w celu usprawnienia odbioru biletów oraz wejścia na halę. Zachęcamy do przyjazdu na miejsce minimum 45 minut przed rozpoczęciem spektakli.

Czym jest aplikacja TORUK-The First Flight?
TORUK-Pierwszy lot to pierwsze przedstawienie Cirque du Soleil, które pozwala publiczności na interaktywne korzystanie z urządzeń mobilnych w wybranych momentach podczas trwania występu. Aplikacja umożliwia widzom interakcję również przed i po spektaklu. Zanim publiczność wejdzie na arenę, może pobrać aplikację mobilną TORUK - The First Flight, aby otrzymywać informacje o przedstawieniach. Narzędzie pozwala również zanurzyć się w świecie Pandory, aby dowiedzieć się więcej o postaciach i mitycznych opowieściach zainspirowanych filmem Jamesa Camerona AVATAR. Po pokazie widzowie nadal mogą angażować się w spektakl poprzez interaktywne obrazy, filmy oraz treści poszerzające ich doświadczenie. To, co naprawdę odróżnia aplikację od innych oprogramowań tego typu, to angażowanie widzów w trakcie samego przedstawienia. Aplikacja we wskazanych momentach pozwala publiczności stać się częścią show – czy to dzięki współtworzeniu przez widzów efektów wizualnych, czy też sprawieniu, że goście stają się częścią świata Pandory poprzez rozszerzenie na nich efektów wizualnych.

Prosimy jednak pamiętać, że używanie lampy błyskowej w telefonie, w momentach kiedy nie wymusza tego aplikacja, jak również nagrywanie spektaklu telefonem komórkowym są niedozwolone.

App Store: KLIK 

Google Play: KLIK 

 

rozwiń treść
BILETY
Kraków TAURON Arena Kraków

BILETY NIEDOSTĘPNE DLA DANEJ GODZINY.

WYBIERZ INNY TERMIN
Ważne! Nasza strona stosuje pliki cookies, tzw. ciasteczka. Więcej informacji na temat wykorzystania plików cookies oraz na temat danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności i polityce plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z ustawieniami przeglądarki i akceptujesz naszą politykę prywatności i politykę plików cookies Polityka prywatności .