Niesamowite spektakle OVO będą gościć w Polsce w Tauron Arenie w Krakowie od 13 do 15 kwietnia 2018 roku oraz w Ergo Arenie w Gdańsku/Sopocie od 19 do 22 kwietnia 2018. Tylko 12 przedstawień, po 6 w każdym mieście.

 

Cirque du Soleil powraca do polskich aren z przedstawieniem OVO, które po zakończonej trasie w Północnej Ameryce, trwającej od wiosny 2016 roku, przemierzyło Atlantyk, by zadebiutować w Europie. Spektakl swoją europejską premierę miał właśnie w Zurychu, w kwietniu 2018 pora na Kraków oraz Trójmiasto.

 
Światowa premiera OVO miała miejsce w Montrealu w 2009 roku i od tamtej pory przedstawienie zdołało oczarować ponad 5 milionów ludzi na całym świecie. OVO ponownie wyrusza w trasę, oferując zniewalającą produkcję tym razem w arenach, dając szansę szerszej publiczności na zobaczenie przedstawienia Cirque du Soleil w swoim mieście.

 

O widowisku
OVO to w języku portugalskim "jajo", a w przedstawieniu jest to intensywne spotkanie z wielokolorowym, tętniącym życiem ekosystemem, w którym owady pracują, jedzą, pełzają, fruwają, bawią się, walczą ze sobą oraz szukają miłości w nieustającym zgiełku energii i ruchu. Nagle w środku tego wszystkiego pojawia się tajemnicze jajo, które wzbudza respekt w insektach. Ciekawi je ten ikoniczny przedmiot, który stanowi zagadkę cyklów ich życia. I jak to w życiu bywa, wystarczy tylko jedno spojrzenie niezgrabnego, dziwacznego owada, który dołącza do tętniącej życiem społeczności i wspaniałej biedronki, by rozkwitła między nimi miłość od pierwszego wejrzenia.
 
Obsada  OVO  składa się z 50 artystów z 14 krajów, którzy specjalizują się w wielu odmianach akrobatyki. Jednym z najbardziej znanych momentów OVO  jest olśniewający powietrzny wyczyn „Rosyjska Kolebka”, w którym grupa skarabeuszy szybuje z dwóch końców sceny do samego środka, a oddziela ich za każdym razem dystans 6 metrów!
 
Do drużyny kreatywnej, tworzącej świat OVO, należą: dyrektorzy artystyczni Guy Laliberté i Gilles Ste-Croix; scenarzystka, reżyser oraz choreografka Deborah Colker (pierwsza kobieta w roli reżysera w Cirque du Soleil); dyrektor kreatywna Chantal Tremblay; scenograf i twórca rekwizytów Gringo Cardia; projektantka kostiumów Liz Vandal; kompozytorka i dyrektor muzyczny Berna Ceppas; inżynier oświetlenia Éric Champoux; inżynier dźwięku Jonathan Deans i po raz pierwszy w historii  Cirque du Soleil: inżynier sprzętu i montażu Fred Gérard; projektant wyczynów akrobatycznych Philippe Aubertin oraz makijażystka Julie Bégin.
 
Informacje o biletach:
 

 

Ceny dynamiczne, zmieniają się wraz z liczbą sprzedanych biletów.

 

Kup wcześniej, zapłać mniej.
 
Ceny dynamiczne to system, w którym ceny biletów na różne przedstawienia i poziomy na trybunach są uzależnione od popytu na każde z widowisk. Klienci im wcześniej kupują bilety, tym niższą cenę i lepsze miejsca uzyskują. I odwrotnie – gdy późno rezerwujesz bilet na popularne przedstawienie, cena może być wyższa. Ceny dynamiczne sprawiają, że konsument ma wpływ na to, jaką cenę zapłaci za bilet.
 
Kategorie i ceny biletów:
 
PLATYNOWA od 310 PLN
ZŁOTA od 250 PLN
SREBRNA od 190 PLN
BRĄZOWA od 140 PLN
 
Zniżka dla dzieci w wieku od 2 do 12 lat -20%

Terminy przedstawień:

Kraków/ Tauron Arena Kraków
13.04/ Piątek (premiera) godz. 19:30; 14.04/ Sobota godz. 13:00; 16:30; 20:00; 15.04/ Niedziela godz. 13:00; 16:30;
 
Gdańsk/Sopot/ Ergo Arena
19.04/ Czwartek (premiera) godz. 19:30; 20.04/ Piątek godz. 19:30; 21.04/ Sobota godz. 15:30; 19:00; 22.04/ Niedziela godz. 13:00; 16:30;
 

Cirque du Soleil zachwycił ponad 160 milionów widzów w ponad 400 miastach, w ponad 50 krajach na sześciu kontynentach. Cirque du Soleil zatrudnia blisko 4 000 pracowników, łącznie z 1300 artystami z prawie 50 różnych krajów. Aby dowiedzieć się więcej o Cirque du Soleil  , odwiedź www.cirquedusoleil.com.

.
Alter Art Show to największy niezależny promotor w Polsce i jeden z liderów polskiego rynku live entertainment w zakresie organizacji spektakularnych widowisk, koncertów i festiwali na najwyższym poziomie, gromadzących dziesiątki tysięcy osób. Odwiedź www.alterartshow.pl
rozwiń treść
MIEJSCA I DATY
Kraków TAURON Arena Kraków
Gdańsk/Sopot Ergo Arena
KWIECIEŃ 2018

13 KWIETNIAPiątek

19:30

14 KWIETNIASobota

13:00 16:30 20:00

15 KWIETNIANiedziela

13:00 16:30
KWIECIEŃ 2018

19 KWIETNIACzwartek

19:30

20 KWIETNIAPiątek

19:30

21 KWIETNIASobota

15:30 19:00

22 KWIETNIANiedziela

13:00 16:30
CENY BILETÓW
Kraków TAURON Arena Kraków
Gdańsk/Sopot Ergo Arena
BILETY
Ceny dynamiczne, zmieniają się wraz z liczbą sprzedanych biletów.
Kup wcześniej, zapłać mniej.
 
Ceny dynamiczne to system, w którym ceny biletów na różne przedstawienia i poziomy na trybunach są uzależnione od popytu na każde z widowisk. Klienci im wcześniej kupują bilety, tym niższą cenę i lepsze miejsca uzyskują. I odwrotnie – gdy późno rezerwujesz bilet na popularne przedstawienie, cena może być wyższa. Ceny dynamiczne sprawiają, że klient  ma wpływ na to, jaką cenę zapłaci za bilet.
 
Zniżka dla dzieci w wieku od 2 do 12 lat -20%
KUP BILET
Kraków TAURON Arena Kraków
Gdańsk/Sopot Ergo Arena
PYTANIA I ODPOWIEDZI

Ile czasu trwa przedstawienie?
Przedstawienie trwa w sumie ok 120 min i jest rozdzielone 20 minutową przerwą .

O której godzinie należy przyjść na przedstawienie?
Widzowie są wpuszczani najwcześniej na godzinę przed startem przedstawienia. Aby uniknąć spóźnienia, zapraszamy do przyjścia z wyprzedzeniem, najpóźniej 15 minut przed rozpoczęciem przedstawienia. UWAGA: ze względu na bezpieczeństwo Artystów wejście na widownię po rozpoczęciu spektaklu nie zawsze jest możliwe.

Czy w halach są szatnie?
Tak, w arenach można korzystać z szatni (cena – 2-3 zł*).  
* ceny w szatniach nie są ustalane przez Organizatora lecz przez operatora danej hali, ceny mogą ulec zmianie.

Czy przy halach znajdują się parkingi?
TAURON ARENA KRAKÓW dysponuje ponad 1300 miejscami postojowymi w wielopoziomowym garażu podziemnym i na zewnątrz, a także stanowiskami wokół hali. Wjazd do Areny znajduje się przy ulicy Lema łączącej dwa krakowskie szlaki komunikacyjne pomiędzy centrum miasta a Nową Hutą – Al. Pokoju i Al. Jana Pawła II. Płatność za parking wynosi 30 zł. Aby skorzystać z parkingu podczas imprezy, warto wykupić bilet parkingowy na stronie internetowej hali. W dniu wydarzenia tj. na miejscu możliwa jest wyłącznie płatność gotówką. Opłata za miejsce parkingowe dla autokarów wynosi 100 zł* - możliwy wcześniejszy przelew, ale w dniu wydarzenia płatność możliwa jest wyłącznie gotówką. Dla osób niepełnosprawnych wjazd na parking jest bezpłatny (górny parking na poziomie wejść).
* ceny parkingów nie są ustalane przez Organizatora lecz przez operatora danej hali, ceny mogą uledz zmianie.
Przy ERGO ARENIE znajduje się ogólnodostępny parking mieszczący 700 aut i ok. 15 autokarów. Wjazd na parking kosztuje 20 zł dla samochodów osobowych i 50 zł dla autokarów. Dla osób z niepełnosprawnością wjazd jest bezpłatny. Wzdłuż ulicy Łokietka (Sopot) działa parking miejski przy Ergo Arenie: parking płatny (10 zł*), do 350 miejsc – otwierany w zależności od potrzeby.
* ceny parkingów nie są ustalane przez Organizatora lecz przez operatora danej hali, ceny mogą uledz zmianie.

Czy można wejść na przedstawienie z jedzeniem i napojami?
Tak, o ile jedzenie i napoje są w rozsądnych ilościach, a jedząc i pijąc, zachowujemy porządek wokół siebie.
Dozwolone są napoje wyłącznie w butelkach plastikowych lub kartonikach o pojemności do 500 ml.

Czy są bilety zniżkowe dla dzieci?
Dla dzieci w wieku od 2 do 12 lat dostępne są specjalne bilety ze zniżką 20%. W przypadku zakupu biletu zniżkowego warunkiem wstępu na przedstawienie jest posiadanie dokumentu ze zdjęciem potwierdzającego wiek dziecka.
Dzieci do 2 roku życia – wstęp bezpłatny, podczas przedstawienia muszą siedzieć na kolanach opiekuna.
Opiekunowie dzieci poniżej 2 roku życia proszeni są o zabranie ze sobą dokumentu potwierdzającego datę urodzenia dziecka.
Dzieci nie mogą być pozostawiane bez opieki podczas przedstawienia. Bilety zakupione dla dzieci muszą być miejscami obok opiekuna.

Informacje dla osób na wózkach inwalidzkich
W TAURON Arenie Kraków, miejsca dla osób na wózkach inwalidzkich znajdują się na trybunach B2, B3 (wejście 2), B6 i B7 (wejście 4).
W Ergo Arenie, miejsca dla osób na wózkach znajdują się na trybunach 318 i 324.
Przypominamy, że zarówno osoba na wózku, jak i jej opiekun muszą mieć osobne bilety na przedstawienie. Ceny biletów dla osób na wózkach inwalidzkich i ich opiekunów są takie, jak w kategorii Brązowej. Bilety na te miejsca można kupić wyłącznie pisząc na adres niepelnosprawni@ebilet.pl.
Bilety sprzedawane są po przesłaniu skanu orzeczenia o niepełnosprawności, numeru telefonu oraz wybraniu preferowanego sposobu dostawy biletów: domowe (elektroniczne do samodzielnego wydruku ), blankietowe (koszt przesyłki pocztowej 8,50zł/kuriera 19,90zł). Miejsca te przeznaczone są tylko dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim i znajdują sie w dedykowanych dla nich sektorach. Osobie niepełnosprawnej może towarzyszyć jeden opiekun. Jeżeli z takiego biletu będzie próbowała skorzystać osoba poruszająca się o własnych siłach (nie na wózku), będzie musiała zapłacić kwotę jak za bilet normalny.
 
Czy na widownię można wnosić aparaty fotograficzne?
Podczas widowiska OVO  obowiązuje zakaz fotografowania aparatami fotograficznymi. Można natomiast robić zdjęcia telefonami komórkowymi. Pod żadnym względem nie można używać lampy błyskowej – może ona oślepić akrobatów, poprzez co stwarza dla nich zagrożenie. Aparaty fotograficzne należy zostawić w depozycie (koszt: 10 zł).

Czy można nagrywać przedstawienie?
Podczas widowiska OVO obowiązuje zakaz filmowania, także telefonami komórkowymi.

Czy po zeskanowaniu biletu i wejściu do hali można z niej na chwilę wyjść?
Nie – bilet podlega jednorazowemu zeskanowaniu, więc osoby wychodzące całkowicie z budynku na zewnątrz nie będą wpuszczane z powrotem do hali. Można natomiast wyjść z sali przedstawienia podczas specjalnej 20-minutowej przerwy, mającej miejsce po pierwszej połowie przedstawienia.

Czym jest Alter Art?
Alter Art to największy niezależny promotor w Polsce i jeden z liderów polskiego rynku live entertainment w zakresie organizacji spektakularnych widowisk, koncertów i festiwali na najwyższym poziomie, gromadzących dziesiątki tysięcy osób. Jest wyłącznym promotorem widowisk halowych Cirque du Soleil w Polsce.

Czym jest OVO?
Przedstawienie OVO przenosi publiczność do świata ukrytego u naszych stóp, tętniącego życiem ekosystemu, w którym to owady pracują, jedzą, pełzają, fruwają, bawią się, walczą ze sobą oraz szukają miłości w nieustającym zgiełku energii i ruchu. Więcej informacji na temat OVO można znaleźć na stronie OVO.

Co oznacza słowo ‘OVO’?
Ovo po portugalsku oznacza „jajo”.

Czy przedstawienie jest odpowiednie dla dzieci?
Tak jak pozostałe przedstawienia Cirque du Soleil OVO zapewnia rozrywkę dla całej rodziny. Mimo to podczas przedstawienia mają miejsce momenty z głośnymi dźwiękami oraz ze zgaszonymi światłami, co może przestraszyć mniejsze dzieci.

Czy będzie można zakupić oficjalne pamiątki?
Na miejscu będą stoiska, w których będzie można zakupić oficjalne produkty OVO. Można je również zakupić w oficjalnym internetowym butiku.

Czy można kupić bilety grupowe?
Osoby odpowiedzialne za organizację wyjazdów grupowych prosimy o kontakt z adresem mailowym bilety@alterart.pl w celu usprawnienia odbioru biletów oraz wejścia na poszczególne hale. Zachęcamy do przyjazdu na miejsce minimum 45 minut przed rozpoczęciem spektakli.

 

 

rozwiń treść
MEDIA

AKREDYTACJE

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych akredytacją na premierowe spektakle „OVO – Cirque du Soleil” prosimy o kontakt na adres media@alterart.pl. z krótkim uzasadnieniem celu akredytacji i wykorzystania materiałów.
 
PREMIEROWE SPEKTAKLE
Kraków – 13.04.2018, 19:30
Gdańsk/Sopot – 19.04.2018, 19:30
 
Wnioski o akredytację prosimy przesyłać do 23 marca 2018 r. O przyznanej akredytacji poinformujemy do 29 marca 2018 r.

POBIERZ PRESS RELEASE

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów: Polityka prywatności .